Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

BMW 5 Touring

Go down

BMW 5 Touring Empty BMW 5 Touring

Пишување by GBL on Пон Мар 15 2010, 20:31

BMW ги објави првите фотографии од караванската изведба на новата серија 5 чија продажба треба да започне од септември годинава.

BMW 5 Touring 5tur-1

Новиот BMW 5 Touring ќе биде понуден во четири изведби на мотори и тоа: дизелите 520d со 184 КС и 530d со 245 КС, како и бензинците 523i со 204 КС и 535i со 306 КС.

BMW 5 Touring 5tur2

Исто како и целата нова серија 5, нови технологии доби и караванската верзија Touring - тука се варијаблината контрола на подвозјето, осумбрзинскиот автоматски менувач и технологијата EfficientDynamics. Опционално ќе се нуди и верзија со погон на четири тркала.

BMW 5 Touring 5tur-3

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : BMW 5 Touring Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот