Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ВИДЕО: Прв интерактивен хорор филм

Go down

20100315

Пишување 

ВИДЕО: Прв интерактивен хорор филм
При купувањето на влезници за хорор филмот Last Call се оставал телефонскиот број, а потоа еден од гледачите добивал повик од некој од глумците на екранот на кој мора да му помогне да избега од крвожедниот убиец.Во кино салите во светот се тестира новата верзија на интерактивни хорор филмови кои ќе предизвикаат револуција во кинематографијата каква што ја познаваме.

Посебниот софтвер стапува во контакт со некој од гледачите во киното, а тој ќе има впечаток како да разговара со протагонистот кој мора да побегне од серискиот убиец.

Задачата на гледачот е со едноставни наредби да му помогне на глумецот по кој пат да бега и што да прави. На тој начин софтверот ја дешифрира пораката и ги пушта сцените од филмот кои одговараат на наредбите.

Така гледачот сам го одбира начинот на кој ќе следи филмот, кој со секоја нова проекција, односно телефонски раговор може да има различен крај.

Мора да се признае дека ова е интересен концепт, па и сами може да претпоставите колку проблеми може да настанат ако се работи за непредвидлива природа на гледачот.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот