Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

DC++

Go down

DC++

Пишување by MaX on Нед Ное 18 2007, 17:24

DC++ работи на П2П конекција и овозможува делење на податоци.Интересно е што овај софтвер е многу сличен на еМуле,еДонки
само што е многу постабилен и не е препловен со порнографија како горенаведените.

download tuka.

Многу важно: колку повеќе делите повеќе имате пристап до Хабовите и на колку повеќе Хабови сте поврзани толку повеќе ќе најдете што барате.

УЖИВАЈТЕ


Последната промена е направена од Kosta на Нед Фед 24 2008, 18:19. Мислењето е променето 1 пати
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by Kosta on Нед Ное 18 2007, 17:38

ohooh open source, башка у C++ праен, MAKI TNX A LOT :pocit:

If you have experience in C++ programming, the source code for DC++ is also available. Although DC++ is free, the tools for compiling it are not. You will need to purchase Microsoft Visual Studio 2005 in order to compile it.


Ова мнгогу ми се свиѓа.

Ај ќе напраиме некоја македонска верзија, зашто е достапен само на Англиски Smile.

Маки и уште еднаш TNX Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by _EAX on Вто Ное 20 2007, 01:01

ova i mene mi se sviga Smile

kostadinke ke go hakame? Razz

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by PsyTrip on Нед Фед 24 2008, 16:04

зашто неможам да го симнам од првиот пост...нема за клик
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by PsyTrip on Нед Фед 24 2008, 17:55

Го симнав програмот али ќе сакате ли да ми помогнете како да го работам како се работи на него...ќе сака некој да ми прати нотепад филе за да ми објасни како се работи на него...
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by MaX on Пон Фед 25 2008, 01:25

Сега во ред е? :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by PsyTrip on Пон Фед 25 2008, 19:38

да брат фала... Smile
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DC++

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот