Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Руни цели кон 19. титула во Англија

Go down

Руни цели кон 19. титула во Англија

Пишување by GBL on Саб Мар 13 2010, 16:27

Најдобриот играч на англискиот шампион, Манчестер Јунајтед, Вејн Руни изјави дека негова најголема цел оваа сезона е Премиер Лигата. Црвените ѓаволи се во можност да стигнат до четвртата титула по ред во последните четири години а вкупно 19. во Англија во историјата на клубот.Евентуалниот трофеј во Премиер Лигата ќе им донесе два рекорда на избраниците на Сер Алске Фергусон.

Тимот на Јунајтед ќе биде најуспешниот во историјата на Англија и ќе постави рекорд од најмногу освоени титули по ред.

Имено поради тоа Вејн Руни кој од почетокот на оваа сезона има реализирано вкупно 30 погодоци мисли дека успехот во Премиер Лигата е најважен.

„Секогаш сум сметал дека титулата во Англија е најважна од се, а оваа година тоа сигурно е така“.

„Доколку ја освоиме ќе ни биде четврта по ред, нешто што никој досега не го направил. Освен тоа ќе го надминеме Ливерпул по бројот на трофеи, факт што ќе биде навистина голем во постигнувањето на нашиот клуб“, изјави Руни пред англиските новинари.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот