Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Оперска дива го убила сопругот и нашла замена за пари

Go down

Оперска дива го убила сопругот и нашла замена за пари

Пишување by GBL on Саб Мар 13 2010, 16:17

Убиство достојно на Хичкок. Оперската пејачка е осомничена дека го убила сопругот па се обидела со лажен маж да го добие имотот вреден 6 милиони долари.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Германската полиција ја привела оперската дива Валтрауд Хил (55) под сомнение дека го убила сопругот Херман Хил (71), а потоа пронашла лажен маж за да може да го добие имотот вреден околу 6 милиони долари, јавува Telegraph.

Херман го снемало од куќата во Kappel-Grafenhausen во октомври, а брачниот пар не живееле заедно. Полицијата се посомневала кога Валтрауд се обидела да го деблокира наследството на нејзиниот сопруг.

Полицијата кажала дека таа се обидела да наговори 10 мажи да одглумат сопрузи, а коа пронашла глумец, додатно го маскирала.

Во декември посетила адвокат заедно со лажниот сопруг и се обидела да добие полномошно за целиот имот. Случајот се разоткрил кога еден од мажите од кои барала да одглумат се јавил во полицијата и го пријавил случајот.

Таа не била веднаш приведена, туку било побарано од неа заедно со сопругот да дојде во полициската станица. Дента кога требале да одат на разговор, таа се јавила и им кажала дека сопругот и бил на службен пат.

Оперската дива била контрадикторна во изјавите дека нејзиниот сопруг исчезнал, па повторно се појавил. Телото на Херман сеуште не е пронајдено, а жената е приведена под сомеевање за измама и убиство.

Од полицијата кажале дека очигледно таа не размислувала како може нејзиниот сопруг да се појави за да ги потпише документите, па повторно да исчезне.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот