Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Фабрегас: Сакам секогаш да сум на теренот

Go down

Фабрегас: Сакам секогаш да сум на теренот

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Мар 13 2010, 03:12

Фабрегас вели дека никогаш не би побарал од Арсен Венгер да биде одморен, вели дека постојано сака да е на теренот.
Поради повреда на тетивата под коленото, Фабрегас го пропушти натпреварот со Порто кој Топџиите го добија со високи 5-0.
Капитенот на Арсенал, вели дека секогаш сака да е на теренот, и никогаш не побарал да биде одморен.
"Никогаш не сум побарал да бидам одморен. Сакам да играм фудбал. Кога се чуствувате добро, секогаш сакате да играте" - вели Фабрегас.
"По повредата против Барнли сега сум нешто подобро. Се чуствувам подобро од ден на ден".
"Почуствував нешто на десет минути пред да постигнеме гол, но не сакав да го напуштам теренот додека не дадеме гол".
"По постигнувањето на погодокот подобро беше да го напуштам теренот".
"Секогаш ми се случува истата повреда, минатата поради истата работа го пропуштив натпреварот против Манчестер Јунајтед".
"Четири или пет пати се повредувам на истото место. Не знам што се случува но подобро е да одморам малку и да се вратам кога ќе бидам подготвен".
Многу посериозни повреди имаат колегите на Фабрегас, Арон Ремзи, Робин ван Перси, Гибс и Џуру.
"Повредите на Арон, Робин, Гибс и Џору не прават уште пообединети".
"Не сме го виделе Робин четири месеци, не знаеме ништо за него, но постојано ги гледаме Гибси и Џуру, и тие како нас би сакале да бидат на теренот, па тоа не прави пообединети".
"Се надеваме дека ќе направиме нешто за клубот, за фановите и за нив".

"Никогаш не сме зборувале за титулата, само одевме понатаму. Но сега повеќе од било кога е време да ''зборуваме'' на теренот затоа што имаме одлична шанса" - заврши Фабрегас.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот