Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Неста: Светското Првенство? Веќе реков дека нема да настапам

Go down

Неста: Светското Првенство? Веќе реков дека нема да настапам Empty Неста: Светското Првенство? Веќе реков дека нема да настапам

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Мар 13 2010, 03:08

Александро Неста уште еднаш потврди дека нема да настапи на СП 2010, во меѓувреме дефанзивецот се соочува со операција на коленото и подолга пауза.Неста: Светското Првенство? Веќе реков дека нема да настапам Nesta-300-ing


Играчот на Росоњерите денеска изврши прегледи во специјалистичка клиника во Рим откако се пожали на болки во коленото во пресрет на дуелот со Манчестер Јунајтед.

Прегледите покажале дека Неста ја има искинато тетивата и дефанзивецот сега треба да одличи дали ќе замине под нож или пак ќе прифати конзервативна терапија.

Зборувајќи со новинарите кои го пречекаа пред клиниката, Неста рече: “Имам скината тиетива. Ќе одлучиме наскоро дали ќе заминам на операција или ќе прифатам конзервативна терапија.”

“Најверојатно на два различни натпревари сум ја искинал тетивата и поради тие причини ќе паузирам и ќе одлучам дали да одам на операција или не.”

“Доколку заминам под нож најверојатно ќе се вратам кон крајот на сезоната.”

Запрашан дали ќе се предомисли околу враќањето во репрезентацијата на Италија и ќе патува за Јужна Африка, Неста рече: “Доста со оваа сторија.”

“Веќе кажав дека нема да одам на Светското Првенство.”
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Неста: Светското Првенство? Веќе реков дека нема да настапам Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот