Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мулти-таскинг на iPhone?

Go down

Мулти-таскинг на iPhone? Empty Мулти-таскинг на iPhone?

Пишување by GBL on Пет Мар 12 2010, 20:59

Освен за недостатокот на Flash поддршка, корисниците на iPhone највеќе му замеруваат на Apple поради неможноста оваа мобилна платформа да се справи со повеќе задачи истовремено (мултитаскинг).

Мулти-таскинг на iPhone? Iphone-multitasking-s

Но, надеж сеуште постои...

Според AppleInsider, извор кој ретко греши околу информации од овој тип, Apple за време на летниот период планира да ја издаде 4.0 верзијата на својот оперативен систем, со што и официјално би ја вовел поддршката за мултитаскинг на својот iPhone.

До сега работењето на повеќе апликации истовремено на овој телефон беше ограничено само во посебни случаи и со разни системски програми.

Со новиот ОС, Apple би требало да им понуди на своите корисници целосен мултитаскинг со целосно нов интерфејс кој би овозможувал префрлање помеѓу апликациите - нешто навидум слично како на Mac OS X.

Сепак, сеуште останува нејасно како Apple планира да ги реши евентуалните проблеми поврзани со безбедноста на телефонот, менаџирањето на ресурси и потрошувачката на батерија.

За користење на повеќе апликации сигурно ќе биде од потребен повеќе RAM и побрз процесор, кои пак се очекуваат да бидат вметнати во новите модели на iPhone кои компанијата обично ги претставува во јуни или јули.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Мулти-таскинг на iPhone? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот