Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Де Ниро го оживува Винс Ломбарди

Go down

Де Ниро го оживува Винс Ломбарди

Пишување by GBL on Пет Мар 12 2010, 20:16

Триесет години после култната улога во Raging Bull кога го глумеше боксерот Џејк Ла Мота, Роберт Де Ниро ќе го отелотвори големиот тренер на американскиот фудбал Винс Ломбарди.Како што пренесува филмскиот магазин Variety, сценариото за филмот кој ќе се вика Lombardi го пишува Ерик Рот, Оскаровецот сценарист на Forrest Gump, исто така автор и на сценаријата за Muenchen и The Curious Case of Benjamin Button.

Дејствието во филмот ќе ги следи најуспешните години на Ломбарди, од 1960-те кога неговиот клуб Грин Беј Пекерс девет години по ред ја освојуваше титулата најдобри во NFL лигата. Легендарниот тренер почина во 1970. на 58 години од рак.

Филмот во кината би требало да се појави 2012. година, во очи на финалето на американската фудбалска сезона - Супербоул натпреварот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот