Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by 1MM0rtalis on Пет Фед 22 2008, 03:22

не не зборвев баш за такво газење на сенки
општо мислев на духови како паралнормална појава ме разбираш?
иначе за тоа знам пола фамилија ми се доктори, не знам може не постојат само знајш не го викаат паранормално за ѓабе,мислам гледав една емисија на discovery за тоа така да ми изгледаше доста реално не знам
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by MaX on Пет Фед 22 2008, 04:44

Леле Коки сега го гледав клипот на првата страна ме истаде од патики. Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by Just*a*Girl on Саб Фед 23 2008, 19:28

Научната причина за тоа зошто луѓето некогаш гледаат духови конечно е обелоденета. Тим од стручни лица од Универзитетот во Лондон откриле дека кога гледаме во лошо осветлена просторија, доаѓа со оптичка мамка во нашиот мозок поради која ни се чини дека гледаме работи кои всушност не постојат.

Невронаучниците се убедени дека всушност се што гледаме се случува само во нашата глава и дека не е никакво чудо доколку во лошо осветлена просторија некогаш видиме нешто што не постои.

Тие се изненадиле кога откриле дека нејасната околина има поголемо дејство на она што го гледаме отколку нешто што можеме јасно да го дефинираме на јако светло.

"Се што гледаме на слабо светло е хаулцинација која креира виртуелна реалитетна машина во нашите глави. Во нормални околности тие хаулцинации се потиснати од информациите кои ги примаме преку нашите сетила, но кога она што го гледаме е нејасно, може да видиме било што, па дури и нешто што наликува на дух", објаснува профсорот Мајк Морган од City University во Лондон.

"Илузионистите уште одамна добро го познаваат овој феномен. Кога гледате како фрлаат топка во воздух, а веднаш потоа и друга, па трета која магично ја сменува, се прашувате како ли им успеа. Но се работи за тоа дека најчесто нема трета топка, туку дека нашиот мозок е излажан и по пат на автоматизам мисли дека постои трета топка во воздухот, веднаш по првата и втората", објаснува професорот Заофинг.


превземено од www.tocka.com.mk
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by Vase on Нед Мар 02 2008, 19:03

Kosta напиша:Незнам дали ова видео го имате гледано:

Вчера го гледав клипов и после многу време стварно се исплашив. Не верувам дека ова е вистина ама целата приказна е добро изрежирана од што ме лазат морници. Читав коментари како наместено е не е наместено, некој напишал дека за ова пишувало во весници и незнам што. Во секој случај е морбидно

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by MaX on Пет Aвг 22 2008, 20:20

Ме пукна некој филм и цела вечер гледав вакви клипови...овие ги одвоив.
Ви се вервит???
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by Kosta on Саб Aвг 23 2008, 13:46

Првото видео беше најако :pos: ама се се местенки, заебанции :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by tiggy sparrow on Нед Окт 25 2009, 21:08

Ахммм...Верувам...Ваљда...Незнам уствари ,додека не видам со свои очи,не верувам

tiggy sparrow
Почетник
Почетник

Female
Pisces

Треснал Глупости : 4
Поени : 6
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2009-10-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GHOSTS!!!!!!!!!!!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот