Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Самостојна изложба на Маријана Шијакоска

Go down

Самостојна изложба на Маријана Шијакоска

Пишување by GBL on Чет Мар 11 2010, 14:58

Првата самостојна изложба на Маријана Шијаковска денеска ќе биде отворена во Галеријата на Младинскиот културен центар.
Шијакоска ќе се претстави со дела изведени во повеќе графички техники (бакропис, акватинта, компјутерска графика).
Таа има учествувано во повеќе групни изложби, а ова е прва самостојна изложба на која ќе се претстави со 18 дела (графики), од циклусот „Каде исчезнува светлината?“

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот