Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Братот на папата призна дека им удирал шлаканици на своите ученици

Go down

Братот на папата призна дека им удирал шлаканици на своите ученици

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:34

Братот на папата Бенедикт 16, Џорџ Рацингер призна дека им удирал шлаканици на децата од хорот во католичките германски училишта додека раководел со нив.Рацингер кој го водел хорот од 1964 до 1994 година изјавил дека жали поради примената на сила врз учениците и побарал прошка за неговите постапки.

“Во почетокот ги удирав децата по ушите, но совеста постојано не ми беше чиста поради тоа. Бев среќен кога во 1980 година со закон беше забрането телесното казнување“-изјави Рацингер поздравувајќи го фактот што луѓето станале чувствителни по прашањето за насилство врз децата.

“Едноставно побарав жртвите да ми простат“-изјавил кусо Рацингер за германските медиуми.

Детскиот хор “Домспацен“ во Регенсбург е последната во низата католички институции во Германија која се најде сред обвинувањата дека свештеници ги злоупотребувале децата од кои најстарите биле на возраст од осум години.

Рацингер кој е четири години постар од својот брат изјавил дека не е запознат со случаите на сексуална злоупотреба на деца кои се одвивал во текот на 50 и 60 години.

“Проблемот на сексуална злоупотреба кој сега се појавува во јавноста досега никогаш не е разгледуван“-изјавил Рацингер.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот