Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

PrintPdf Бомбашки напад во Пакистан, најмалку петмина загинати

Go down

PrintPdf Бомбашки напад во Пакистан, најмалку петмина загинати

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:34

Најмалку пет лица загинаа изутрината во северозападен Пакистан откако вооружена група изврши напад врз канцеларијата на американската хуманитарна организација Ворлд Вижн, соопштија локалните полициски власти во градот Пешевар.Седиштето на организацијата се наоѓало во близина на местото Оги во областа Маншере.

Полицајците кои се затекнале на местото на инцидентот посведочиле дека вооружената група отворила оган врз канцеларијата по што ја гранатирале.

Досега можеме да потврдиме дека се убиени пет лица, меѓу кои и две жени. Шест лица се потешко повредени, а има луѓе кои се уште се заробени во канцеларијата-изјави регионалниот портпарол на организацијата Реинк ван Велзен.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот