Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Расте интересот за претприемништвото кај младите

Go down

Расте интересот за претприемништвото кај младите Empty Расте интересот за претприемништвото кај младите

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:30

Младата популација во Македонија покажува се идеи, желба и воља за водење на бизнис и покрај тоа што е период на криза, што е добар знак за перспективата на претприемништвото.

Расте интересот за претприемништвото кај младите Get

Ваков заклучок денеска изнесе министерот за економија Фатмир Бесими при посетата на ПСМ Инкубаторот.
Притоа Бесими истакна дека министерството за економија континуирано го поддржува претприемништвото, а годинава за таа намена се предвидени 100.000 евра.

Дали овие средства ќе бидат доволни е релативно биејќи секогаш може повеќе, но останува пораката дека Владата поддржува вакви идеи и одвојува поддршка колку што дозволува буџетот, рече Бесими

Во ПСМ Инкубаторот функционираат 30 фирми кои вработуваат млади од 18 до 28. Покрај тоа што го афирмира претриемачкиот дух, конкретно поддржува проекти од идеја до комплетна реализација.

Инкубаторот нуди обука за отворање нови бизниси, простор, консултантски услуги, промоција, поврзување со деловни партнери, финансиска поддршка до целосно етаблирање на бизнисот и негово самостојно работење на пазарот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Расте интересот за претприемништвото кај младите Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот