Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ТТК Банка претстави неколку нови производи

Go down

ТТК Банка претстави неколку нови производи

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:28

Раководството на ТТК Банка денеска претстави неколку нови производи, со цел да ја здобие довербата на клиентите и да го зголеми пазарниот удел.ТТК Банка во 2010 година ќе се обиде да го освои на пазарот преку ненаменски потрошувачки кредит „Изи“, кредит за возила, станбен кредит и кредит за школување.

Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка, Драгољув Арсовски не ја исклучи можноста во блиска иднина да дојде до намалување на каматите.

„Нашите прогнози и анализи што ги правиме за 2010 година одат во правец на намалување на каматните стапки и тоа е раководено од вкупниот ризик во работењето“, изјави Арсовски.

Тој информираше дека ТТК банка планира да ги зголеми кредитнитe пласмани во стопанството и значително да намали со купувањето на благајнички записи.

„Крајна цел на банката е корпоративното работење, но се додека има интерес банките ќе вложуваат и во благајнички записи и во државни записи“, рече Арсовски.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот