Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Драстичен пад во продажбата на нови автомобили во Русија

Go down

Драстичен пад во продажбата на нови автомобили во Русија

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:27

Продажбата на нови автомобили во текот на јануари во Русија се намалила за 34 отсто споредено со истиот период минатата година, соопштија од Европската бизнис асоцијација(ЕБА).Оваа недела руската Влада започна со имплементација на сопствената верзија на американската програма која подразбира мерки за зголемување на продажбата на автомобили. Американската администрација е одлучи на ваков чекор откако продажбата на нови автомобили во 2009 година падна за 49 отсто.

Според податоците на ЕБА во февруари биле продадени 91.922 нови автомобили, што е за 20 илјади повеќе во споредба со јануари, соопштуваат од ЕБА. Сепак ваквите бројки генерално покажуваат драстичен пад во продажбата со оглед на фактот дека минатиот февруари беа продадени 134 871.

Издвојувањето на средства за новата програма започна од понеделник и тие ќе бидат наменети за онаа категорија на граѓани кои се одлучиле својот 10 години стар автомобил да го заменат со нов од списокот на 60 домашни и странски марки автомобили.

Руската Влада издвои 370 милиони долари за програмата и истата ќе трае до први ноември, а ќе опфати 49 од вкупно 83 области во Русија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот