Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Цените на индустриските производи се зголемиле за 7,4 отсто

Go down

Цените на индустриските производи се зголемиле за 7,4 отсто

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:26

Цените на производителите на индустриски производи во февруари годинава, во однос на истиот месец лани, се повисоки за 7.4 проценти.Ова го соопшти државниот завод за статистика, додавајќи дека скокот, се должи на зголемените цени во групите Енергија за 24.0 проценти и Капитални производи за 0.1 отсто.

Зголемување на цените е регистрирано во секторот Преработувачка индустрија за 6.7 отсто, секторот Снабдување со електрична енергија, гас, пареа и топла вода за 11.2 проценти, а намалување за 0,8 отсто се во секторот Вадење на руди и камен.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот