Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Косово бара кредит од ММФ

Go down

Косово бара кредит од ММФ

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:25

Косово започна преговори со Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за добивање на кредит во вредност меѓу 80-120 милиони евра.ако што информираше косовскиот министер за финансии Ахмет Шаља, евентуалниот договор би можел да биде склучен веќе идниот месец.

Според Шаља, Косово не планира годинава да издава долгорочни записи од вредност, туку повеќе сака да добие евтини кредити или неповратни средства.

Косовскиот министер за финансии изрази увереност дека договор со ММФ ќе биде склучен, бидејќи Косово ги надмина првобитните прогнози и оствари економски раст поголем 4,2 отсто.

Доколку Приштина успее да добие кредит од Фондот, тоа би и отворило пат кон добивање на неповратни средства во висина од 150 евра од Европската комисија и 60 милиони евра од Светската банка, изјави Шаља.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот