Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.forumotion.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кинескиот извоз со најбрз развој во последниве три години

Go down

Кинескиот извоз со најбрз развој во последниве три години

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:24

Извозот во февруари во Кина, се зголемил трет месец по ред, со најголема стапка во последниве три години, објавија царинските власти.Испораката на странските пазари, во февруари годинава се зголемиле за 45,7 отсто во споредба со претходната година, а вредноста достигнала 94, 5 милијарди долари.

Извозот во Кина на годишно ниво, пораснал за 44,7 отсто, а Кина во февруари го презеде приматот на Германија како најголем светски извозник, што го имаше од 2003 година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот