Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Решение за ЈАТ до крајот на годината

Go down

Решение за ЈАТ до крајот на годината

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:24

Прашањето за стратешко партнерство или за приватизација на српската национална авиокомпанија ЈАТ ервејз мора да биде решено до крајот на 2010 година.Ова го изјави српскиот министер за инфраструктура Милутин Мркоњиќ, додавајќи дека има интересенти за ЈАТ, кој според него, со постојната флота може да издржи уште најмногу една година.

Тој соопшти дека претставници на „Туркиш Ерлајнз“ деновиве биле во Белград на преговори за ЈАТ, но, според министерот, се уште е рано да се објавуваат било какви проценки.

Мркоњиќ рече дека српски бизнисмени повеќе не се заинтересирани за купување на националната авиокомпанија.

До крајот на годината мораме да најдеме решение за ЈАТ, а она што е сигурно е дека треба да имаме наша национална авиокомпанија, изјави српскиот министер за инфраструктура Милутин Мркоњиќ.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот