Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Шпанија- најпосакувана дестинација за 2010 година

Go down

Шпанија- најпосакувана дестинација за 2010 година

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:22

Шпанија е најпосакуваната дестинација на Европејците за оваа година.Ова се резултатите од истражувањето на Европската комисија(ЕК) спроведено на 30 илјади граѓани од 27те европски земји-членки на Европската унија(ЕУ).

Во истражувањето „ Односот на Европејците кон туризмот во 2010 година", се вели дека 80 отсто од Европејците планираат да патуваат оваа година, додека 20 проценти изјавиле дека не размислуваат воопшто да одат на одмор.

Според истражувањето на ЕК постои зголемување на побарувачката на традиционалните туристички дестинации, вклучувајќи и Шпанија со близу 57 отсто. Од друга страна пак 28 проценти од граѓаните на ЕУ ги претпочитаат непознатите дестинации.

Шпанија е избрана за една од најомилените земји за одмор веќе трета година по ред. Потоа следат Франција и Италија.

Десет проценти од Европејците признаваат дека имаат сериозни финансиски тешкотии кои влијаат на тоа дали ќе заминат на летен одмор.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот