Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дел Пиеро: Јувентус ќе стигне до финалето на Европа лигата

Go down

Дел Пиеро: Јувентус ќе стигне до финалето на Европа лигата Empty Дел Пиеро: Јувентус ќе стигне до финалето на Европа лигата

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:07

Капитенот на Јувентус, Алесандро дел Пиеро за весникот „Тутоспорт“ изјави дека е подготвен да го предводи нападот на Јувентус пред натпреварот со Фулам и дека неговиот тим ќе се пласира во финалето на Европа лигата.

Дел Пиеро: Јувентус ќе стигне до финалето на Европа лигата Get

„Не се плашиме од никого. Подготвени сме за секој противник“ изјави Алесандро дел Пиеро.

Следен противник на Јувентус во Европа лигата е англиски Фулам, а „Старата дама“ во последните три натпревари од серија А има две победи и еден пораз.

Фулам две реми во домашното првенство како и победа и реми против Шахтјор Донетск во Европа лигата.

Финалето на Европа лигата ќе се одигра на Норбанк арената во Хамбург на 12 мај./

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Дел Пиеро: Јувентус ќе стигне до финалето на Европа лигата Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот