Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некогаш сте се молеле на Бога?

+15
Just*a*Girl
Maxxis
~The Vampire~
Александар
Mako
GodForsaken
NIN
Moonchild
HalfGrown_IDIOT
bonte
SteelTemplar
MaX
1MM0rtalis
borisd
Kosta
19 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Вто Дек 11 2007, 19:52

Велиш Господ да е технологијата?
хихихихихи

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by MaX Вто Дек 11 2007, 21:13

GodForsaken напиша:Lugje veruvajte vo tehnologijata, toa e nashata idnina!!! bwahahaha

Браво за ова во право си
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Mako Сре Дек 12 2007, 21:48

E vaka
Vo biblijata pisuva Blazeni se onie koj ne videle a veruvaa.
a dodeka onie nevernici kako fariseite vikaat ajde napravi go voa pa ke veruvam toa ne e vera tuku znaenje a ima razlika od vera do znaenje
Molitvata e razgovor so Bog Isus, oti Isus sam rece sto i da barate vo moe ime ke vi bide dadeno no ne vo bukvalen smisol zosto ke go dobieme ona sto ni e potreba ako barame iskreno.
A bog i da sakame da go vidime ne mozeme oti ne sme dostojni za da ja vidime negovata pravdina.
A edna poraka za Ateistite
Dali ste se zaprasale kako e nastanat ovoj svet, kako tehnikata naednas tolku se zabrza mobilni kompjuteri puski avtomatski pistoli voa noa bombi nuklearki i trista drugi raboti
zosto vo posledniov vek ima tolku vojni koj zavrsuvaat tragicno zosto e cesto zatemnucvanjeto na sonceto.
Prosetajte malce vo priroda slusnete go slavejot kako pee i prasajte se od kade mu e toj sovrsen glas dali so evolucija moze da go dobie.
I ako postoj evolucija zosto covekov ne moze da evolvuira vo nesto posovrseno.
Dali ste znaele deka na eden univerzitet e testiran majmun so nekoj prasanja i znael poveke od studentite?
Mako
Mako
Модератор
Модератор

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 20
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : Veles
Ден на регистрирање : 2007-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by MaX Чет Дек 13 2007, 05:14

Mako напиша:E vaka
Vo biblijata pisuva Blazeni se onie koj ne videle a veruvaa.
a dodeka onie nevernici kako fariseite vikaat ajde napravi go voa pa ke veruvam toa ne e vera tuku znaenje a ima razlika od vera do znaenje
Molitvata e razgovor so Bog Isus, oti Isus sam rece sto i da barate vo moe ime ke vi bide dadeno no ne vo bukvalen smisol zosto ke go dobieme ona sto ni e potreba ako barame iskreno.
A bog i da sakame da go vidime ne mozeme oti ne sme dostojni za da ja vidime negovata pravdina.
A edna poraka za Ateistite
Dali ste se zaprasale kako e nastanat ovoj svet, kako tehnikata naednas tolku se zabrza mobilni kompjuteri puski avtomatski pistoli voa noa bombi nuklearki i trista drugi raboti
zosto vo posledniov vek ima tolku vojni koj zavrsuvaat tragicno zosto e cesto zatemnucvanjeto na sonceto.
Prosetajte malce vo priroda slusnete go slavejot kako pee i prasajte se od kade mu e toj sovrsen glas dali so evolucija moze da go dobie.
I ako postoj evolucija zosto covekov ne moze da evolvuira vo nesto posovrseno
Dali ste znaele deka na eden univerzitet e testiran majmun so nekoj prasanja i znael poveke od studentite?

Прво да те прашам дали ти студираш Теологија??
Библија миблија ти се приказни кој рекол што рекол е све то интересно ама јас го свајќам како добри приказни
кој што имаат добра поука:да не правиш лоши работи,биди добар према соседот(тешко Very Happy),не кради,не врши
прељуба..... све е то ОК.Ама не треба многу занесување во научна фантастика.

А за еволуцијата не е направена 2-3дена или 10-20години,него тоа е долг период значи милиони години и не може
некојси научници да го направет тоа за ете да речиме 50-100години мада тешко дека толку може да живее еден
научник.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Mako Чет Дек 13 2007, 13:19

MaX напиша:
Mako напиша:E vaka
Vo biblijata pisuva Blazeni se onie koj ne videle a veruvaa.
a dodeka onie nevernici kako fariseite vikaat ajde napravi go voa pa ke veruvam toa ne e vera tuku znaenje a ima razlika od vera do znaenje
Molitvata e razgovor so Bog Isus, oti Isus sam rece sto i da barate vo moe ime ke vi bide dadeno no ne vo bukvalen smisol zosto ke go dobieme ona sto ni e potreba ako barame iskreno.
A bog i da sakame da go vidime ne mozeme oti ne sme dostojni za da ja vidime negovata pravdina.
A edna poraka za Ateistite
Dali ste se zaprasale kako e nastanat ovoj svet, kako tehnikata naednas tolku se zabrza mobilni kompjuteri puski avtomatski pistoli voa noa bombi nuklearki i trista drugi raboti
zosto vo posledniov vek ima tolku vojni koj zavrsuvaat tragicno zosto e cesto zatemnucvanjeto na sonceto.
Prosetajte malce vo priroda slusnete go slavejot kako pee i prasajte se od kade mu e toj sovrsen glas dali so evolucija moze da go dobie.
I ako postoj evolucija zosto covekov ne moze da evolvuira vo nesto posovrseno
Dali ste znaele deka na eden univerzitet e testiran majmun so nekoj prasanja i znael poveke od studentite?

Прво да те прашам дали ти студираш Теологија??
Библија миблија ти се приказни кој рекол што рекол е све то интересно ама јас го свајќам како добри приказни
кој што имаат добра поука:да не правиш лоши работи,биди добар према соседот(тешко Very Happy),не кради,не врши
прељуба..... све е то ОК.Ама не треба многу занесување во научна фантастика.

А за еволуцијата не е направена 2-3дена или 10-20години,него тоа е долг период значи милиони години и не може
некојси научници да го направет тоа за ете да речиме 50-100години мада тешко дека толку може да живее еден
научник.
Е па мене жал ми е што сеуште веруваш во еволуција, али до сега никој човек не еволвуираше во ништо, дури сегашниве луѓе се чудат како се направени пирамидите оти не можат да направат.
А за она не гради не лажи добро е што ги почитуваш, али запрашај се тоа што реков во постот погоре.
Не студирам теологија.
А дека се приказни не верувам дека во библијата е спомнато царството на Александар III Македонски
Mako
Mako
Модератор
Модератор

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 20
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : Veles
Ден на регистрирање : 2007-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Чет Дек 13 2007, 20:11

Абе Мако едно прашање. Шо толку ти по фарисеите? Имаш прочитано нешто друго освен таа библијата?
Касни порасни е поинтересна од Библијата.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Mako Пет Дек 14 2007, 00:03

SteelTemplar напиша:Абе Мако едно прашање. Шо толку ти по фарисеите? Имаш прочитано нешто друго освен таа библијата?
Касни порасни е поинтересна од Библијата.
Fariseite gi dadov kako primer
Biblijata ja nemam procitano
a drugite knigi so mi bea za vo skolo gi procitav a ti ?
Mako
Mako
Модератор
Модератор

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 20
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : Veles
Ден на регистрирање : 2007-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Александар Пет Дек 14 2007, 02:51

Да сум се молел. (никој не ми го испрал мозокот, сум христијанин, верувам во нешто што го викаат Бог, и да верувам дека Исус Христос умрел за нашите гревови,?...)

Но зошто го постави ова прашање(сакав да те прашам на мсн ама изгледаше зафатено од учење)
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Александар Пет Дек 14 2007, 03:02

цитат / А еве една моја желба шо сакам господ да ми ја исполнит.. Сакам да одам на месечина. Дедо боже ако го читаш ова пост исполними ја и че вервам во тебе.... Не е достапен дедо боже, викат не постојт таков корисник хахахахахахахаха /цитат Very Happy
----хехе баш интересна желба----

цитат / Кој се тие верници? Тие шо вервет во самите "нив", а каде е Царството Божјо? Тоа е околу нас, пред нас, во нас. Значит ние сме во Царството Божјо и ние сме Господ.
Убо си рекол чоекот ама некој, го злоупотребил то си основал религија, се уфилмал и ја напрајл библијата. Ама то е, сепак ова си е мое мислење, а вие христијани вервите во Јехова, зш еден е Јехова.
Ве сакам сите /
----па ова го одговори во претходните постови, полека темата беше друга, дај ти се молам има и атеисти тука Very Happy

цитат / Плус, имајте на ум дека верата ни е наметната на сите нас, зашо никој не те прашал дали сакаш да си христијанин. Шо ако си сакал да си будист или муслиман или евреин? Или што ако од дома вашите биле од друга вера, и сега и вие ке бевте од друга вера. Така е не? /
----барем еднаш во животот ке им се пружи шанса од бога за патот што следи, дали ке го одберат тоа зависи од нив, сега само што ке ви кажував што да правите, Very Happy haha, ajt pozdrav

цитат / ako e nekoj ateist-dobro. ako e nekoj vernik-dobro. ama zosto da gi ubeduvam drugite vo toa sto jas veruvam? sekoj si ima sloboda sam da si se resi. /
----оние што веруваат а не им кажат на оние што не веруваат, ке ја имаат истата судбина како и вторите(за попрост пример....)
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Mako Пет Дек 14 2007, 14:21

Sargeras напиша:цитат / А еве една моја желба шо сакам господ да ми ја исполнит.. Сакам да одам на месечина. Дедо боже ако го читаш ова пост исполними ја и че вервам во тебе.... Не е достапен дедо боже, викат не постојт таков корисник хахахахахахахаха /цитат Very Happy
----хехе баш интересна желба----

цитат / Кој се тие верници? Тие шо вервет во самите "нив", а каде е Царството Божјо? Тоа е околу нас, пред нас, во нас. Значит ние сме во Царството Божјо и ние сме Господ.
Убо си рекол чоекот ама некој, го злоупотребил то си основал религија, се уфилмал и ја напрајл библијата. Ама то е, сепак ова си е мое мислење, а вие христијани вервите во Јехова, зш еден е Јехова.
Ве сакам сите /
----па ова го одговори во претходните постови, полека темата беше друга, дај ти се молам има и атеисти тука Very Happy

цитат / Плус, имајте на ум дека верата ни е наметната на сите нас, зашо никој не те прашал дали сакаш да си христијанин. Шо ако си сакал да си будист или муслиман или евреин? Или што ако од дома вашите биле од друга вера, и сега и вие ке бевте од друга вера. Така е не? /
----барем еднаш во животот ке им се пружи шанса од бога за патот што следи, дали ке го одберат тоа зависи од нив, сега само што ке ви кажував што да правите, Very Happy haha, ajt pozdrav

цитат / ako e nekoj ateist-dobro. ako e nekoj vernik-dobro. ama zosto da gi ubeduvam drugite vo toa sto jas veruvam? sekoj si ima sloboda sam da si se resi. /
----оние што веруваат а не им кажат на оние што не веруваат, ке ја имаат истата судбина како и вторите(за попрост пример....)
Значи одење на месечината е луксус, а читајќи го постов се утепав од мачење за да дознаам од кој крај ќе да си по дијалектов али сигурен сум дека си од Кавадарци.
Вера и знаење се различни поими треба да не видис а да веруваш, а ако викаш да вимда па ќе верувам тука лажеш тогаш нема да веруваш тогаш ќе знаеш.
А да ве прашам дали исус ќе дојде?
Мојот одговор е Исус нема да дојде, но во понатамошните коментари ќе ви кажам зошто.
Mako
Mako
Модератор
Модератор

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 20
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : Veles
Ден на регистрирање : 2007-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Вто Дек 18 2007, 20:33

Шо ти е Мако. Ја почнав да читам книги, ко шеташе станат под маса. Толкав верник а ја немаш прочитано ц ц ц ц. Дозволено е да се филмаш ама не до олку. И знам шо че кажиш во другите коментари уствари коментар. А сега јас че ти кажам зш Исус немат да дојт. Заради таквите ко тебе шо го прает Бог, а не е Бог. Толку од мене не пишам појче на темава. Не вредит да се расправаме за вакви глупи работи.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Kosta Вто Дек 18 2007, 20:45

Една мала дегресија од мене Smile. Jас во темава си прашав Дали некогаш сте се молеле на Бога?, а вие забегавте ненормалнo, се испуцавте сите (дали сте читале книги)Smile Може да се отвори тема и за Библија и за Исус и дали сте верници или не Smile
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Чет Дек 27 2007, 01:48

Абе, вака Коки. Темава е Дали некогаш сте се молеле на Бога. Е сеа за да немат друга тема Зошто се молите на Бога и зошто не, се е опфатено во ова тема, никој не забега со темава.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by ~The Vampire~ Чет Фед 14 2008, 04:47

Некогаш??
Верувам во Господ и му се молам секојдневно! Навечер пред спиење ја кажувам оче наш......и одам и во црква...тоа е местото кое ми дава мир и спокој, чувство кое не можам да го опишам!
Секогаш треба да имаме верба и надеж за во тешките моменти да се оди напред! и на крајот на денот, таа верба ми дава надеж за подобро утре!
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Пет Фед 15 2008, 00:19

Надежта последна умира, ама надежта е најголема курва која мојт најмногу да те заебит. Место да чекаш на надежта, за то време најпрај нешо корисно.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by bonte Пет Фед 15 2008, 06:52

SteelTemplar напиша:Надежта последна умира, ама надежта е најголема курва која мојт најмногу да те заебит. Место да чекаш на надежта, за то време најпрај нешо корисно.
bravo za komentarov......
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Maxxis Пет Фед 15 2008, 14:35

Ja sum se molel Very Happy
Maxxis
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Devilish
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Just*a*Girl Нед Фед 17 2008, 02:58

да...ама само за да се испразнам...
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by ~The Vampire~ Нед Фед 17 2008, 21:41

Just*a*Girl напиша:да...ама само за да се испразнам...

како тоа? објасни?
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by borisd Нед Фед 17 2008, 21:48

Изгледа го пцуе.........Very Happy:D:D:D
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by MaX Нед Фед 17 2008, 21:59

borisd напиша:Изгледа го пцуе.........Very Happy:D:D:D

ахахахахахахахахаха
ухуууууууу
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Just*a*Girl Нед Фед 17 2008, 22:26

~The Vampire~ напиша:
Just*a*Girl напиша:да...ама само за да се испразнам...

како тоа? објасни?

епа така....не се надевам на то дека ако му се помолам на Бога,ќе ми помогне за некои работи...едноставно само ќе си ја кажам маката на глас пред икона...
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by The*Goddess Пон Фед 18 2008, 00:06

borisd напиша:А дали некој може да каже каде можам да го најдам Бога? И како изгледа ако можи да знам а?

Па пробај да го најдеш во тебе,Бог е тоа што веруваш.Зарем нема ништо во што веруваш,толку си празен?
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Пон Фед 18 2008, 20:38

Just*a*Girl напиша:епа така....не се надевам на то дека ако му се помолам на Бога,ќе ми помогне за некои работи...едноставно само ќе си ја кажам маката на глас пред икона...


Epa da ti dam moja slika, i se sho ti l;ezhit nasrce kazhi go (misli deka sum gospod).

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Just*a*Girl Пон Фед 18 2008, 21:29

SteelTemplar напиша:
Just*a*Girl напиша:епа така....не се надевам на то дека ако му се помолам на Бога,ќе ми помогне за некои работи...едноставно само ќе си ја кажам маката на глас пред икона...


Epa da ti dam moja slika, i se sho ti l;ezhit nasrce kazhi go (misli deka sum gospod).

очигледно не го разбра мојот пост,ама ај нема врска....само шо направи една глупа споредба меѓу тебе и Бог..
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот