Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бенитес среќен поради враќањето на Торес

Go down

Бенитес среќен поради враќањето на Торес Empty Бенитес среќен поради враќањето на Торес

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 17:16

Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитес не го скри своето задоволство од враќањето во игра на напаѓачот Фернандо Торес.

Бенитес среќен поради враќањето на Торес Img47337446

Голгетерот веднаш ги демонстрираше своите гол способности и се запиша во листата на стрелците при победата од 2-1 над Блекбурн во неделата.

„За нас а и за самиот торес беше многу важно да се врати успешно на тренот. Јасно беше дека тој сеуште има потреба од кондиција но покрај тоа неговото присуство на теренот ја направи разликата во натпреварот а тој постигна и многу важен погодок“.

„Кога ќе влезе во полна форма тој повторно ќе ни биде нашата основна гол машина која ќе ги плаши противничките дефанзивци. Освен тоа тој може да создава и повеќе простор за Стиви Џерард и другите играчи за врска кои напаѓаат од задните позиции“.

„Најважно е да успееме да го зачуваме здрав до крајот на сезоната. Во игра се врати и Јоси Бенајун а наскоро очекуваме и Глен Џонсон да е спремен за почетните единаесет, а тоа се фантастични вести за нас“, изјави Бенитес.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Бенитес среќен поради враќањето на Торес Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот