Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бери: Проблемите на Бриџ беа мотив за добрата игра против Челзи

Go down

Бери: Проблемите на Бриџ беа мотив за добрата игра против Челзи Empty Бери: Проблемите на Бриџ беа мотив за добрата игра против Челзи

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 17:14

Играчот за врска на Манчестер Сити, Герет Бери изјави дека проблемите во личниот живот на Вејн Бриџ ги мотивирало играчите да одиграат таков фантастичен натпревар на Стемфорд Бриџ.

Бери: Проблемите на Бриџ беа мотив за добрата игра против Челзи Img74883961

Како што е познато дефанзивецот на граѓаните падна во центарот на медиумското внимание откако стана јасно дека неговата поранешна девојка Ванеса Перонсел го изневерувала со фудбалерот на Челзи, порано најдобар другар на Бриџ, Џон Тери.

„Мислам дека целиот тој медиумски шум успеа да не обедини како тим. Многу луше го сожалува Бриџ за се што му се обвисна на главата а ние како негови клубски колеги исто така го подржувавме“.

„Можеби токму поради тоа во саботата одигравме толку силен натпревар. Не знам дали само тоа беше причината за фантастичната прикажана игра од наша страна но мислам дека направивме одличен натпревар за нас, за Вејн и за нашите фанови“, изјави Бери.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Бери: Проблемите на Бриџ беа мотив за добрата игра против Челзи Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот