Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ја напуштила куќата бидејќи била опседната

Go down

Ја напуштила куќата бидејќи била опседната

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 17:08

Џејн Калаби од Англија е преплашена за да живее во сопствената куќа. Таа е уверена дека нејзиниот дом е опседнат со духови повеќе од 6 години и дека се случуваат чудни работи.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Госпоѓата Калаби не само што се плаши да живее во таа куќа, туку страхува и за сигурноста на своето дете. Предметите сами се мрдале по домот, се слушале звуци и се појавувале чудни сенки. Џејн повикала свештеникот да и го благослови домот, но тоа поминало без успех.

Џејн е самохрана мајка која ја откупила куќата пред 6 години. Таа кажала дека чудни работи почнале да се случуваат веднаш откако се вселила. Но, за да биде работата пострашна бројот на паранормални активисти постојано се зголемува.

По третото благословување на куќата Џејн си заминала со својата 9 годишна ќерка Кортни, кога видела дека нема никакви резултати.

"Тоа е потполно застрашувачко искуство. Уредите сами се уклучуваа, се појавуваа темни сенки по собите, ќерка ми ја будеше теко дишење, а никој немаше во собата. Се обидов рационално да си објаснам, но таму нешто страшно се случува и не сакам да поминам ни една ноќ повеќе во таа куќа" - кажала Џејн.

Властите кажале дека случајот со Џејн не е единствен, дека порано имало слични ситуации во многу куќи, но дека никогаш не бил пронајден доказ дека домовите биле опседнати.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот