Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Abarth на саемот во Женева

Go down

Abarth на саемот во Женева Empty Abarth на саемот во Женева

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 17:06

Аbarth ги презентира своите нови ремек дела на саемот во Женева како одговор на се повеќе заинтересираната јавност. Уште една потврда за успешната соработка со Fiat се Abarth Punto Evo и 500C.

Abarth на саемот во Женева Abarth_500-cabrio

Abarth Punto Evo е спортската “high-tech“ верзија на Punto Evo што Fiat го претстави ланскиот септември. Вистински автомобил за зависниците од адреналин и за оние млади ентузијасти. Спортските линии се повеќе од впечатливи кај ултра брзиот убавец на Fiat редизајниран од тјунерската компанија. Внатрешноста комплетно одговара на спортската душа која ја поседува автомобилот.

1.4 Multiair Turbo E5 моторот кој придружен со Start & Stop технологија, генерира 165 кс. Максималната брзина изнесува 213 км/ч, и според најавите до стотка забрзува за 7,9 секунди. 6 - степениот менувач нуди два нивоа на возење, нормално и спортско. Опремен со уште Brembo кочници, TTC, ABS и ESP, убавецот на Abarth нуди ултра спортско возачко доживување.

Abarth на саемот во Женева Abarth_punto-evo


Автомобили
Вашето име:
Вашиот е-маил:
Име на пријател:
Е-маил на пријател:
Коментар:
ФИЧО, ФИЧО, АМА...
Abarth на саемот во Женева

02.03.2010 | 11:18
Извор: Koli.com.mk
Прочитано: 333 пати
Испрати на пријател
Сподели на Facebook
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Аbarth ги презентира своите нови ремек дела на саемот во Женева како одговор на се повеќе заинтересираната јавност. Уште една потврда за успешната соработка со Fiat се Abarth Punto Evo и 500C.

Abarth Punto Evo е спортската “high-tech“ верзија на Punto Evo што Fiat го претстави ланскиот септември. Вистински автомобил за зависниците од адреналин и за оние млади ентузијасти. Спортските линии се повеќе од впечатливи кај ултра брзиот убавец на Fiat редизајниран од тјунерската компанија. Внатрешноста комплетно одговара на спортската душа која ја поседува автомобилот.

1.4 Multiair Turbo E5 моторот кој придружен со Start & Stop технологија, генерира 165 кс. Максималната брзина изнесува 213 км/ч, и според најавите до стотка забрзува за 7,9 секунди. 6 - степениот менувач нуди два нивоа на возење, нормално и спортско. Опремен со уште Brembo кочници, TTC, ABS и ESP, убавецот на Abarth нуди ултра спортско возачко доживување.Комбинираната потрошувачка на Fiat Punto Evo Abarth изнесува 6 л на 100 км, што премногу изненадува а испушта 142 г/км CO2. Цената на турбашот на Abarth е сеуште непозната.

Вториот дел од оваа премиера на Италијанската тјунер компанија во Женева е малиот 500c.Кабриолет верзијата дава освежување во класата во која се наоѓа Fiat 500.

Новиот спортски карактер што Abarth му го даде на легендарниот Fiat 500, базирани на двобојната шема на екстериерот со одлично вклопен спојлер, го крунисува малечкиот како единствен вистински спортист во својата класа. Комплетната слика е заокружена со 17 - инчните дијамандски фелни.

Уште еден голем плус е подобрената изолација и намалената бучноста во внатрешноста на автомобилот. Внатрешноста во секој поглед ги остварува очекувањата бидејки квалитетот на материјалите и завршната обработка се на високо ниво, а двобојната шема од надворешноста е застапена и во внатрешноста.

Комбинираната потрошувачка на Fiat Punto Evo Abarth изнесува 6 л на 100 км, што премногу изненадува а испушта 142 г/км CO2. Цената на турбашот на Abarth е сеуште непозната.

Вториот дел од оваа премиера на Италијанската тјунер компанија во Женева е малиот 500c.Кабриолет верзијата дава освежување во класата во која се наоѓа Fiat 500.

Новиот спортски карактер што Abarth му го даде на легендарниот Fiat 500, базирани на двобојната шема на екстериерот со одлично вклопен спојлер, го крунисува малечкиот како единствен вистински спортист во својата класа. Комплетната слика е заокружена со 17 - инчните дијамандски фелни.

Уште еден голем плус е подобрената изолација и намалената бучноста во внатрешноста на автомобилот. Внатрешноста во секој поглед ги остварува очекувањата бидејки квалитетот на материјалите и завршната обработка се на високо ниво, а двобојната шема од надворешноста е застапена и во внатрешноста.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Abarth на саемот во Женева Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот