Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Верност пропорционална на интелигенција

Go down

Верност пропорционална на интелигенција Empty Верност пропорционална на интелигенција

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 16:52

За разлика од верните мажи, прељубниците имаат понизок коефициент на интелигенција, тврдат научниците. Според нив, ова се должи на фактот дека мажите со поголем коефициент на интелигенција, повеќе ја ценат моногамијата, отколку прељубата.

Верност пропорционална на интелигенција Prelj

Според британските научници, колку мажот е поинтелигентен - толку се помали шансите дека ќе ја изневери својата партнерка. Истражувањето на доктор Сатоши Каназава, еволуциски психолог од London School of Economics and Political Science, оваа теорија ја поткрепува со еволуциски докази - дека низ историјата мажите биле благо полигамни, но тоа се променило со тек на времето, па според доктор Каназава денес влегувањето во сексуално ексклузивна врска за мажите претставува еволуциски новитет.

Според неговата теорија, интелигентните луѓе прифаќаат нова пракса за да станат понапредни, а ова е правило и кога е случај со верноста.

Меѓутоа, оваа теорија не се однесува на жените, затоа што од нив отсекогаш се очекувало да бидат верни на својот маж, дури и во полигамните општества.

Искрено, теоријата на почитуваниот доктор нас ни е малку шашава. Според нашата теорија, поинтелигентните мажи можеби подобро знаат да ја заташкаат прељубата па нивната неверност поретко се открива.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Верност пропорционална на интелигенција Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот