Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тест за плодност - машка варијанта

Go down

Тест за плодност - машка варијанта Empty Тест за плодност - машка варијанта

Пишување by GBL on Пон Мар 01 2010, 18:12

Брзите тестови за плодност веќе не се наменети само за жените. Не откако на британскиот пазар се појави направа која го проверува квалитетот и квантитетот на машката сперма. Тестот е наменет за паровите кои имаат проблеми со зачнување.

Тест за плодност - машка варијанта Sperm-455

Како што објаснува др. Џон Хер од Универзитетот Вирџинија, тестот за плодност е наменет за паровите кои со месеци се обидуваат да зачнат дете и уште не сметаат дека е време да побараат медицинска помош.

„Производот ќе чини околу 15 фунти, што е многу поефтино од деталната анализа на спермата и им овозможува на партнерите да откријат не само дали постои проблем со плодноста кај мажот, туку и да заштедат добра сума на пари“, објасни Хер за Daily Mail.

Како што е објавено во магазинот Human Reproduction, др. Хер и неговиот тим тврдат дека тестот е со точност од 96% во однос на вообичаеното лабораториско истражување.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Тест за плодност - машка варијанта Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот