Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Помоли се на WC шољата

Go down

Помоли се на WC шољата Empty Помоли се на WC шољата

Пишување by GBL on Пон Мар 01 2010, 18:08

Земјата во која традиционалното и современото се среќаваат и создаваaт бизарни нешта (иако, “бизарно“ понекогаш е слаб збор), му понуди на светот нова доза оригиналност. Овој пат во форма на ВЦ школка како сакрален објект кој ве ослободува од животните маки.

Помоли се на WC шољата Wcshrine240

Храмот Мантокија во Гума, Јапонија некогаш бил прибежиште за жените кои сакале да ги прекинат брачните врски со својот партнер, но денес има поинаква функција.

Сега овој храм, освен што е музеј во кој се чува историјата на несреќните бракови, воедно е и место во кое луѓето се ослободуваат од лошата карма. За тоа им е потребно само парче хартија на кое си пишуваат што ги мачи (бела хартија или “енкири“ за прекинување на некоја врска, зависност и сл. состојба, а црна, односно “енмусуби“ за зацврстување на истите), а потоа го фрлаат во “светите“ ВЦ школки.

“Кога го отворивме овој музеј-светилиште, се случуваше луѓето да ги користат ВЦ школките за вршење нужда. Но, откако ставив знак со кој објаснив дека тие служат само за молитва, вакви грешки не се случуваат“, вели Тадаши Такаги, директор на музејот.

Неразјаснето останува само прашањето дали е неопходно да се оди во Јапонија за овој чин на “ослободување“, или и домашните ВЦ шољи можат да завршат работа?


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Помоли се на WC шољата Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот