Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

“Немирниот“ Тајгер инспирира

Go down

“Немирниот“ Тајгер инспирира Empty “Немирниот“ Тајгер инспирира

Пишување by GBL on Пон Мар 01 2010, 18:06

ште се тазе имперсиите од рекламната кампања на PETA, а веќе го користат за iPhone. Новата муза на иновациите и маркетингот, Тајгер Вудс, послужи како инспирација за TigerText - апликација која овозможува автоматско бришење на прочитаните пораки.

“Немирниот“ Тајгер инспирира Tigertext455

Во еден месец аферата на Тајгер Вудс беше искористена за бејзбол топчиња, за кастрација на животните, а сега и за лансирање на нова iPhone апликација.

Со TigerText корисникот може да одбере временски период после кој пратените пораки ќе бидат избришани откако личноста за која се наменети ќе ги прочита. СМС пораките нема да бидат избришани само од мобилниот телефон на оној кој ги праќа, туку и од мобилниот на примателот, но и од серверот.

Креаторот на оваа апликација Џефри Еванс, смета дека со плаќање на 1,60 фунти месечно за оваа услуга, многу луѓе може да ја избегнат “судбината“ на Таjгер Вудс, кого токму пораките пратени кон љубовницата му го разнишаа бракот и јавниот углед.

“По прв пат имате потполна контрола над тоа што се сличува со пораката откако ќе ја пратите. Тоа им дава чувство на сигурност и мир на луѓето кои праќаат смс пораки за кои не сакаат другите да дознаат“, вели Еванс.

Инаку, апликацијата функционира само ако и двајцата корисници имаат iPhone и инсталираат TigerText.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : “Немирниот“ Тајгер инспирира Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот