Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

U2 на врвот според заработката

Go down

U2 на врвот според заработката Empty U2 на врвот според заработката

Пишување by GBL on Пон Мар 01 2010, 18:04

Ирските рокери минатата година само во САД од концертната турнеја и продажбата на албуми заработиле 109 милиони евра, што е речиси двојно повеќе од второпласираниот изведувач на листата која ја објави магазинот Bilboard.

U2 на врвот според заработката U2

Според реномираниот музички магазин, U2 во 2009 година заработиле речиси двојно повеќе од второпласираниот на листата Брус Спрингстин, кој заработил 58 милиони долари.

Мадона е трета на листата со заработка од 47 милиони долари, а зад неа е групата AC/DC со 44.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : U2 на врвот според заработката Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот