Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn

Go down

Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn Empty Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn

Пишување by GBL on Пон Мар 01 2010, 18:04

Откако на интернет протекоа фотографии со низок квалитет, Porsche одлучи да ги прикаже официјалните фотографии и видео од новиот Cayenne, во пресрет на премиерата која треба да се случи во Женева.

Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn Cayenne1

Новиот Cayenne има еднаква висина и ширина како неговиот претходник, но во е поголем за 3 сантиметри во должина, а има и за 2,5 cm поголемо меѓуосовинско растојание.

Најголем новитет ќе биде хибридниот систем - трилитарскиот V6 бензинец со моќност од 333 КС доаѓа во пар со електромотор со 47 КС.

Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn Cayenne2

Во понудата ќе се најдат и V6 бензинци со 300, 400 и 500 КС, како и битурбо 4.8 литарскиот V8 од Panamera.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Официјални фотографии од новиот Porsche Cayenn Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот