Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Philadelphia Experiment

Go down

Philadelphia Experiment

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 02:47

Незнам колку имате слушнато за овој експериметн и колку е вистина али целиот експеримент бил:

Во него учествувале Никола Тесла и Ајнштајн, при што зеле воен брод со екипаж, и го поврзале едниот крај од бродот со друг со многу жици кои ги приклучиле на многу јаки генератори. Сега кога ги пуштиле генераторите, наводно бродот исчезнал. Некои кажуваат дека бродот се телепортирал до незнам каде и кога се вратил назад голем дел од екипажот немало , сите биле болни од некоја болест, а некои биле споени со металните зидови на бродот, па некои кажуваат дека бродот пошол 40 години понапред во иднината. Така е и на филмот.Ако знае некој нешо поќе нека каже.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by windofchange999 on Пон Ное 12 2007, 03:52

Значи, одлично вака си го спаковал набрзина Косте, браво.Добро е што некој ја отвори и оваа тема.Епа приказната почнува во екот на Втората светска војна, каде проектот повеќе познат како "Rainbow" -црн проект на американската морнарица има задача да добие ново оружје против Германците и сакале бродот да стане невидлив. Како што приказната продолжува бродот "Elgridge" -денес бродот е во Грција, се опремува со моќни електромагнети генератори кои имаат задача да ги апсорбираат ЕМБ(Електромагнетни бранови) од непријателскиот радар и како такви на радорот нема да има повратен сигнал и бродот би станал невидлив.
Откако се стартува овој генератор, бродот навистина исчезнува, само што не онака како што ти јајцеглавите мислеле дека ќе биде. Според Alfred Bielek кој денес е единствениот преживеан и ја раскажува приказната која оргинално е испратена од некој новинар во 1947 кој подоцна се само убива, а важна улога игра и типац кој се вика Preston Nicolas (повеќе http://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Experiment) бродот се обвива со зелена магла кој подоцна според очевидци се појавува во пристаниште (кое сега не ми текнува во моментов) на 40 милји од местото, и после некое време се врака назад во Филаделфиа пристаништето. Во тој период според Al Bielek бродот всушност отвара црвја дупка 40 години во иднината која е всушност временска машина.Значи успеале наводно да направат временска машина.
Откако завршил експериметот, се дошло до констатација дека некои од луѓето што биле на тој брод, едноставно биле слепени со површината на бродот, едноставно како бродот да бил дел од нив.

Секако морнарицата го одбива ваквиот проект кој секако не постои официјално, но има доста луѓе кои тврдат дека ова навистина се случило.

Како последици на експериментот, според Al Bielek (кој мислам дека подоцна признава дека сето ова било измислица) настаните во 2003 кои се случија во Америка и Европа со снемување на струја се последица на овој експеримент, кој отворил rift во простор-времеското ткиво и тој се шири експоненцијално и во простор и време. Со што следниот настан кој е битен според овој Експеримент е некаде 2013.
Инаку од она што може да се најде на интернет важно е да искаже дека според овој експеримент перидот 2011-2013 е невозможно да се патува низ времето, тогаш, односно, после овој период може да се оди само со изменета свест(ниту јас незнам што би било тоа). Овие две години се јавуваат и во календарот на Маите кој засега останува најточен календар (поточен и од нашиот).

Според нивниот календар кој на 22.12.2012 завршува еден Катун и почнува нов Катун (циклуси) се очекуваат големи промени, на климатско ниво, на општествено ниво и така.

Еј има многу, баш би сакал и други луѓе да се уклучат, ни треба разменување на искуства и знаења.


Последната промена е направена од на Пон Ное 12 2007, 04:00. Мислењето е променето 1 пати
avatar
windofchange999
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-08-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 03:57

windofchange999 напиша:
Како последици на експериментот, според Al Bielek (кој мислам дека подоцна признава дека сето ова било измислица) настаните во 2003 кои се случија во Америка и Европа со снемување на струја се последица на овој експеримент, кој отворил rift во простор-времеското ткиво и тој се шири експоненцијално и во простор и време. Со што следниот настан кој е битен според овој Експеримент е некаде 2013.
Инаку од она што може да се најде на интернет важно е да искаже дека според овој експеримент перидот 2011-2013 е невозможно да се патува низ времето, тогаш, односно, после овој период може да се оди само со изменета свест(ниту јас незнам што би било тоа). Овие две години се јавуваат и во календарот на Маите кој засега останува најточен календар (поточен и од нашиот)

Типов од притисок признава дека е измислица или ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by windofchange999 on Пон Ное 12 2007, 04:02

Ако побараш на интернет има поделени мислења, некои велат да некои не. Инаку страницата на Al Bielek е уште почудна.Проверете
http://www.bielek.com/
avatar
windofchange999
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-08-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 04:06

WOW. Се уплашив кога ја видов TimeLine Smile Временска машина ради Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by Trco on Пет Мар 21 2008, 00:00

Pa mozebi i se desilo nesto takvo..bidejci kako sto tvrdat ocevidci za Bermudski triagolnik......brodovi sto isceznale pred mnogu godini se pojavuvaat i isceznuvaat so nekakva magla....pa mozebi i e vistina. Nikogas ne se znae.........a crnite vladi samo pokrivaat experimenti i gi pritiskaat ocevidcite posle da kazuvaat deka e toa izmislica
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Philadelphia Experiment

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот