Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

500 парови се венчаа на Валентин

Go down

500 парови се венчаа на Валентин

Пишување by GBL on Пон Фед 15 2010, 14:46

Во неделата во Никарагва 500 парови се венчале на заедничката свадбена церемонија организирана по повод празникот Валентин.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Опкружени со членовите на фамилијата и пријателите сите младенци истовремено го изговорија потврдното "да". Ова колективно венчање шеста година по ред е организирано од радиото Ya, кој ги сноси и дел од трошоците.

Радиото ги плаќа и музичарите кои ги веселат гостите, а поклоните за младенците се од фирмите кои се спонзори на церемонијата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот