Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Баба нокаутирала ајкула

Go down

Баба нокаутирала ајкула

Пишување by GBL on Пон Фед 15 2010, 14:14

Една 60 годишна австралијанка преживеала напад од ајкула откако со иста мера удари успеала да го избрка предаторот.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Патрициа Трунбул (60) добила длабоки рани по нозете и делот кај задницата. До непријатната средба дошло кога таа нуркала околу островот Whitsunday.

Патрициа кажала дека ајкулата долга 2 метра почнала да ја влече во длабочините на водата кога таа почнала да мава по нејзиниот врат и дека цело време се концентрирала на тоа дека треба да преживее.

Таа тврди дека не се одалечувала повеќе од 200 метри од брегот.

Откако успеала да ја избрка ајкулата на припомош и дошол брод со нуркачи на кој и било пружено помош.

Патрициа изгубила неколку литри крв и ќе мора најмалку 5 пати да оди на операција.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот