Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Снег во Рим првпат после 24 години

Go down

Снег во Рим првпат после 24 години

Пишување by GBL on Пет Фед 12 2010, 20:17

Италијанскиот главен град Рим за првпат после 24 години, денеска осамна под снежна покривка.
Жителите на градот беа изненадени од снежните врнежи што предизвикаа радост кај туристите, но и проблеми во сообраќајот и доцнење на авионите.

Снегот кој почна да паѓа околу осум часот утринава, се засили околу пладне, а прекриени со снег остана легендарните Колосеум, Фонтана ди Треви и други споменици и туристички атракции.

Авионските летови од аеродромот Фјлумичино беа одложени поради слабата видливост, јави агенцијата Анса.

Во попладневните часови интензитетот на врнежите започна да се намалува, но градските власти стравуваат дека снегот може да замрзне и да се претвори во мраз, доколку и натаму се задржат ниските температури.

Снежните врнежи во Рим се ретка појава. Последен пат снег е забележан во 2005 и 2004 година, но ова е првата снежна покривка што се формира во италијанската престолнина после онаа од 1986 година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот