Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ВИДЕО: Чудовиште од езерото Чамплаин

Go down

ВИДЕО: Чудовиште од езерото Чамплаин

Пишување by GBL on Чет Фед 11 2010, 14:50

"Никогаш нема да ме убедите дека Чамп не постои" - кажала Сандра Манси која во 1977 година го фотографирала чудовиштето.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Чамп, чудовиштето од езерото Чамплаин на северот на САД повторно е видено.

Чамп пред неколку дена повторно бил забележан во утринските часови од случаен минувач кој го снимал на мобилниот и со тоа се впишал во листата на сите оние кои тврдат дека го имаат видено лукавото чудовиште.

[You must be registered and logged in to see this link.]

До денес стотина луѓе го имаат видено ова чудовиште, а митот за него потекнува многу одамна.

Индијанското племе го нарекувале Татоскок, а името езерото го добило од францускиот истражувач Семјуел де Чамплаин кој го видел во 1609 година.

Многумина нагодуваат за неговото потекло, па најмногу преовладува теоријата дека се работи за пресиосаур, мезокоик влекачи.

До сеха најверодостоен доказ за постоењето на Чамп понудиле Дик Афолер и Пит Будет 2005 година, но снимката беше остранета од интернет откако една правна фирма од Њу Џерси го заштити видеото со авторски права.

Следи приказната од Сандра Манчи која во 1977 година го виде Чамп.

[You must be registered and logged in to see this link.]

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот