Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ВИДЕО: Поради необична болест девојче спие со денови

Go down

ВИДЕО: Поради необична болест девојче спие со денови

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:55

Петнаесетгодишна девојка од Лондон заболела од Клеин - Левин синдром поради кој веќе две години спие со мали паузи. Се започнало со синдром кој бил сличен на грип

[You must be registered and logged in to see this image.]

Во средината на 2008 година Луиза добила вирус од кој спиела подолго од вообичаеното. Родителите се загрижиле кога виделе дека со денови неможат да ја разбудат.

Понекогаш може да спие 13 дена со мали паузи. Ако се пробуди, тоа е на кратко и не е способна да комуницира со околината.

Лекарите им кажале на родителите дека е можно болеста да исчезне по некоја година, но прогнозите сега за сега не се баш добри. Причината за заболувањето е непозната. Некои сметаат дека се работи за генетика, а некои за автоимуна болест.

Пред заспивање девојчето се чувствува уморно и едвај ги слуша соговорниците

[You must be registered and logged in to see this link.]

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот