Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Porsche 911 Turbo S

Go down

Porsche 911 Turbo S Empty Porsche 911 Turbo S

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:53

На авто-салонот во Женева во март, Porsche ќе го претстави 911 Turbo S, најсилниот турбо модел досега со моќност од 530 КС.

Porsche 911 Turbo S Por1

Новото Porsche 911 Turbo S ќе има шестцилиндарски битурбо боксер мотор, кој развива 30 коњски сили повеќе од неговиот претходник, односно 530 КС и обртен момент од 700 Nm. Со помош на седумстепениот автоматизиран менувач, за забрзување до 100 км/ч на Porsche 911 Turbo S му се потребни само 3,3 секунди.

Максималната брзина на возилото достигнува 315 км/ч, а 911 Turbo S ќе биде опремен со Torque Vectoring системот за ограничено пролизгување, керамички кочници (PCCB), 19 инчни алуиниумски фелни, кожни седишта во две бои и CD/DVD систем.


Porsche 911 Turbo S Por2

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Porsche 911 Turbo S Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот