Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Навите се меѓу нас

Go down

Навите се меѓу нас Empty Навите се меѓу нас

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:52

Организацијата Survival International го повика Џејмс Камерон, режисерот на Avatar да им помогне на припадниците на племето Донгриа Конд кои делат слична судбина како и Нави племето од неговиот филм, пренесува СиЕнЕн.

Навите се меѓу нас Kameron

Во племето има околу осум илјади луѓе, живеат во источната индиска покраина Ориса, на падините на Нијамгири - место кое тие го сметаат за свето. Нивните животи и иднина сега се загрозени од британската компанија Vedanta Resources која наводно планира да започне експлоатација на богатите наоѓалишта на боксит кои се кријат на оваа планина.

„Рудникот потполно ќе ги уништи шумите од кои зависи животот на припадниците на ова племе. Ние го гледавме вашиот филм, сега вие погледнете го нашиот“, се наведува во пораката на Survival International упатена до Камерон, а која ја објавува магазинот Variety.

Во пораката се истакнува дека драма идентична на таа опишана во филмот на измислената планета Пандора, сега се одвива и на Земјата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Навите се меѓу нас Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот