Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Автомобилска каросерија како батерија

Go down

Автомобилска каросерија како батерија Empty Автомобилска каросерија како батерија

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:50

Шведскиот производител на автомобили Volvo и лондонскиот универзитет Империјал работат на заеднички револуционерен проект чија цел е каросеријата на електричните автомобили воедно да им служи и како батерија.

Автомобилска каросерија како батерија Volvobat

Бидејќи еден од најголемите проблеми кај електричните автомобили е големината и масата на нивните батерии, целта на овој проект е изработка на материјал кој складира електрична енергија, но кој освен како батерија - ќе може да служи и како било која друга компонента од автомобилот.

Се очекува технологијата да заживее во 2020 година.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Автомобилска каросерија како батерија Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот