Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На Јапонците „им тргна“

Go down

На Јапонците „им тргна“ Empty На Јапонците „им тргна“

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:43

После Toyota и вториот јапонски авто-гигант Honda најави повлекување на 440.000 автомобили од САД, Јапонија, Мексико, Тајван и Австралија, поради проблеми со воздушното перниче, пренесува БиБиСи.

На Јапонците „им тргна“ Honda-455

Тoyota автомобилите ги повлече поради проблеми со педалата за гас и кочниците, а Honda поради проблемите со отворање на воздушното перниче од страната на возачот.

„Не можеме да бидеме потполно сигурни дека воздушното перниче кај возачот во возилата кои ги повлекуваме ќе се однесува според предвиденото“, изјавија од Honda.

Планирано е повлекување на моделите Accord, Civic, Odyssey, Pilot, Cl и CR-V од 2001. и 2002. година, како и Acura TL од 2002. Сопствениците на овие возила би требало да ги посетат авторизираните сервиси на Honda веднаш откако ќе добијат повик.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : На Јапонците „им тргна“ Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот