Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Се, само англиски не

Go down

Се, само англиски не Empty Се, само англиски не

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:40

Англискиот град Ридинг може да се пофали дека меѓу неговите 233.000 жители се зборуваат 127 различни јазици. Од истата причина се жалат просветните работници кои побараа екстра пари за дополнителни курсеви по англиски.

Се, само англиски не Riding-455

Во Ридинг може да слушнете најразлични светски јазици - од афрички, преку ерменски, узбекистански, до четири видови на кинески. Вредните статистичари изброиле дека во овој англиски град со 233.000 жители се зборуваат вкупно 127 јазици.

По овие податоци Ридинг е светски рекордер - ниту во еден (вклучувајќи ги и мултимилионските метрополи) град во светот не се зборува на толку различни јазици.

Но, вистинското цунами од имигранти кои зборуваат англиски во границите меѓу малку и воопшто им создава големи проблеми на вработените во училиштата, па градскиот совет побара дополнителни пари за програмот по англиски јазик за странци, јавува The Sun.

Властите сметаат дека ова е необична ситуација и дека е загрижувачки тоа што имигрантите не се интегрирани во британското општество и не им е овозможено да го научат англискиот јазик.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Се, само англиски не Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот