Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пиво = добро. Добро?

Go down

Пиво = добро. Добро? Empty Пиво = добро. Добро?

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:39

Ах, овие добри научници. Можеби не измислуваат лек за некои тешки болести или не пронаоѓаат еликсир за вечен живот (кој сака да живее вечно бе?) ама даваат оправдание за конзумација на еден еликсир кој ако не вечен, нуди попријатен живот Smile

Пиво = добро. Добро? Beer-v

Истражувачите од прехрамбено-технолошкиот оддел на Универзитетот во Калифорнија открија дека пивото е богат извор на силициум и со тоа може да придонесе кон спречување на остеопорозата бидејќи силициумот од храната е клучен за зголемување на минералната густина на коските.

Според анализите, пивото содржи меѓу 6,4 и 56,5 милиграми силициум во литар. Просечното секојдневно внесување на силициум во организмот варира од 20 до 50 милиграми по литар. Истражувањето исто така покажа дека светлите пива имаат најголема, додека безалкохолните, лајт и пченкарните пива имаат најмала стапка на силициум во себе.

Сепак, Чарлс Бамфорт, раководителот на истражувањето за научниот магазин Discover изјави дека овие резултати не би требало да се земаат премногу здраво за готово и дека тој во изборот на пиво „би се држел до вкусот“ пред се.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Пиво = добро. Добро? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот