Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Citroen ќе го претстави DS3-R во Женева?

Go down

Citroen ќе го претстави DS3-R во Женева? Empty Citroen ќе го претстави DS3-R во Женева?

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:37

Доколку се покажат како точни шпекулациите кои кружат во последно време, Citroen би требало да ја претстави комерцијалната спортска изведба на моделот DS3-R на претстојниот авто-салон во Женева.

Citroen ќе го претстави DS3-R во Женева? Ds3

DS3-R би требало да има 1.6 литарски турбо мотор со четири цилиндри и моќност до 210 КС. Менувачот ќе биде шестостепен, а некои извештаи спомнуваат и електронски диференцијал со ограничено пролизгување.

Автомобилот би требало да развива брзина до 100 км/ч за само 6,8 секунди.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Citroen ќе го претстави DS3-R во Женева? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот