Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Амфибусот киксна

Go down

Амфибусот киксна Empty Амфибусот киксна

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:36

Амфибија автобусот, или скратено амфибусот, го имаше своето прво “деби“ во британските води, но неговите “5 минути“ не траеа долго.

Амфибусот киксна Amf

Ова превозно средство, со автобуска шасија од фирмата Volvo како основа, на копно функционира како класичен автобус, но во вода се движи со мотори кои може да постигнат брзина од осум чвора. Сепак, во пракса се покажа дека сеуште има технички проблеми кои треба да се поправат.

На вчерашното тестирање во водите на реката Клајд, по помалку од еден час работа се појавиле технички потешкотии и Амфибусот бил изваден од вода. Поради ова и понатамошните тестирања на Амфибусот се одложени на неодредено време.Инаку, овој тест се извришил со цел да се увиди дали Амфибусот ќе може да го замени траектот кој веќе 500 години ги превезува патниците помеѓу Ренфру и Јокер, со што би станал и редовно средство за јавен сообраќај.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Амфибусот киксна Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот