Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Роналдињо изоставен од бразилската репрезентација за СП 2010

Go down

Роналдињо изоставен од бразилската репрезентација за СП 2010 Empty Роналдињо изоставен од бразилската репрезентација за СП 2010

Пишување by GBL on Сре Фед 10 2010, 14:32

Фудбалерот на Милан Роналдињо не се најде на списокот на фудбалери од бразилската репрезентација која ќе настапи на Светското првенство во фудбал кое ќе се одржи оваа година во Јужна Африка.

Роналдињо изоставен од бразилската репрезентација за СП 2010 Img57204607

Покрај Роналдињо, исто така и фудбалерот на Челзи, Алекс не е во составот на селекторот на бразилската репрезентација, Дунга.
Целосниот состав на бразилската фудбалска репрезентација:

Голмани: Хулио Цезар (Интер) и Дони (Рома)

Одбрана: Маикон (Интер), Даниел Алвеш (Барселона), Лусио (Интер), Хуан (Рома), Тијаго Силва (Милан), Луисао (Бенфика), Мишел Бастос (Лион).

Среден ред: Жилберто (Крузеиро), Жилберто Силва (Панатинаикос), Фелипе Мело (Јувентус), Жозуе (Волфсбург), Клеберсон (Фламенго), Рамирес (Бенфика), Елано (Галатасарај).

Напад: Кака (Реал Мадрид), Робињо (Сантос), Нилмар (Виљалреал), Луис Фабијано (Севиља), Адријано (Фламенго), Жулио Баптиста (Рома)

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Роналдињо изоставен од бразилската репрезентација за СП 2010 Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот