Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тодоровиќ:Александар ќе пристигне во втората половина на 2011

Go down

Тодоровиќ:Александар ќе пристигне во втората половина на 2011

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:26

Споменикот на Александар Македонски на плоштадот Македонија ќе биде поставен во втората половина на 2011. година.Ова денеска го изјави градоначалникот на Општина Центар Владимир Тодоровиќ, на заедничка прес конференција со скопскиот градоначалник Коце Трајановски.

Според Тодоровиќ, во моментот се работи на споменикот, се отстрануваат ситните грешки, по што ќе следи постапката на лиење во Фиренца.

Градоначалникот на Центар појасни дека во моментот се започнати работите околу поставувањето на двата постамента пред Камениот мост, каде што ќе бидат спомениците на Гоце Делчев и Даме Груев.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот