Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

АРМ брифираше за борбената готовност пред претседателот Иванов

Go down

АРМ брифираше за борбената готовност пред претседателот Иванов

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:25

Борбената готовност на македонската армија во 2009 година и значењето на меѓународните мисии како дел од НАТО беа тема на разговор меѓу претседателот Ѓорѓе Иванов и високи преставници на АРМ.На средбата во Генерал штабот (ГШ), пред врховниот командант реферираа генерал - потполковник Мирослав Стојановски и министерот за одбрана Зоран Коњановски.
„Ова е годишен брифинг каде началникот на ГШ го информира врховниот командант за готовноста на армијата. Има работи кои треба да се направат и во 2010 година, а една од работите е и потпишувањето на стратегијата за развој на армијата која го чека потписот на претседателот Иванов“, изјави Коњановски.
Министерот за одбрана нагласи дека се очекува и потпишување на документот за структурата на силите кој исто така треба да биде испратен на потпис кај претседателот Иванов.
„Во наредните неколку месеци треба да се креира долгорочниот план за развој на армијата согласно стандардите на НАТО кој ќе преставува своевиден устав на АРМ“, заврши Коњановски.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот